Powiększanie | ust | Łódź

Co musisz wiedzieć przed powiększeniem ust?

Home / Blog / Co musisz wiedzieć przed powiększeniem ust?
BLOG

Opublikowano: 7 czerwca 2021

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest modelowanie ust. Jest on popularny zarówno wśród gwiazd i celebrytów, jak i u innych kobiet w różnym wieku. Do modelowania używa się kwasu hialuronowego, który posiada dobrą opinię, a jego użycie niesie wiele korzyści estetycznych. Można dzięki niemu skutecznie powiększyć, nawilżyć, a także nadać nowy, lepszy kształt, skorygować ubytki i asymetrię, zniwelować zmarszczki, a nawet sprawić, że cała twarz będzie wyglądać promiennie i pogodnie.
Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem modelowania ust, poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci się lepiej przygotować do zabiegu, a tym samym będziesz czuć się pewniej i bezpieczniej.

Przed i po zabiegu powiększania ust – pamiętaj o tym!

Usta są ważnym elementem całej twarzy, dlatego warto o nie zadbać. Warto przed zabiegiem spotkać się z lekarzem, który szczegółowo omówi ewentualne przeciwwskazania oraz kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed, po, jak i w trakcie zabiegu. Jeżeli nie ma możliwości wcześniejszego przyjścia do gabinetu w celu odbycia konsultacji, warto spróbować skorzystać z możliwości rozmowy telefonicznej lub wiadomości mailowej, aby uzyskać szczegółowe informacje. Podczas takiej rozmowy lekarz zada szereg pytań w celu wykluczenia obecności potencjalnych przeciwwskazań. Pamiętaj, że bezpieczeństwo pacjenta powinno zawsze być priorytetem w profesjonalnym gabinecie chirurgicznym.

W świecie medycznym istnieje kilka standardowych wytycznych, których należy się trzymać. Przykładowo, lekarze zalecają, aby odstawić preparaty posiadające w składzie aspirynę oraz substancje przeciwzapalne co najmniej na kilka dni przed planowanym zabiegiem powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego. Nie zaleca się korzystania z takich miejsc jak sauna, basen, solarium, ponieważ są to miejsca gdzie występują skoki temperatury, a także ciało człowieka eksponowane jest nadmiernie na promieniowanie słoneczne. Dlatego osoba krótko po zabiegu nie powinna się opalać. Niewskazany jest również wysiłek fizyczny. Dobrą opcją jest dbanie o odpowiednie nawilżenie organizmu, szczególnie przed zabiegiem. Lekarze podają, że w ten sposób ułatwia się proces związywania się cząsteczek kwasu hialuronowego. Z tego powodu warto wypić minimum trzy litry wody dobę przed zabiegiem, o ile możliwości organizmu na to pozwolą. Warto zadbać również o ograniczenie mimiki twarzy oraz zrezygnować z gorących napojów i posiłków

Zabieg może wykonać tylko lekarz – nie daj się zwieść!

Popularność powiększania ust rośnie, co wiąże się ze zwiększonym popytem na tego typu usługi. W Internecie jest masa zdjęć przedstawiających osoby oszpecone, które próbując wymodelować swoje wargi do końca życia będą musiały żyć z nieudaną próbą udawania profesjonalisty. Tego typu zdjęcia można połączyć z ogłoszeniami typu: powiększę usta za 300 zł. Dużo osób widząc zdeterminowanie ludzi, głównie kobiet oferuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej bez odpowiedniego wcześniejszego przygotowania, bez uprawnień, bez doświadczenia, stosując podejrzanej jakości preparaty, na czym później cierpią ludzie. W takich wypadkach pacjenci prowadzeni są do pomieszczeń, które nie spełniają żadnych norm bezpieczeństwa oraz higieny, a osoba odpowiedzialna za przebieg całej procedury nie będzie reagować w razie komplikacji, ponieważ brakuje jej elementarnej wiedzy i umiejętności. Komplikacje podczas powiększania ust mogą być poważne. Przykładowo w obrębie warg może pojawić się martwica. Objawy zachodzącego niedotlenienia wynikają z zamykania się naczyń, co jest trudne do rozpoznania przez osoby niedokształcone. Tym bardziej, że w takim przypadku udzielenie pomocy jest konieczne natychmiast, co w przypadku nieprofesjonalnego gabinetu będzie niemożliwe do uzyskania.

Innym aspektem są kwestie finansowe. Mimo iż za zabieg w nieodpowiednim miejscu płaci się niewiele, to rozczarowanie rezultatem znacznie przewyższa wszelkie kwestie materialne. Dużo cenniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie.

Należy jeszcze raz podkreślić – zabieg powiększania i modelowania ust, aby był bezpieczny, zawsze musi być wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej, posiadającego odpowiednią wiedzę, umiejętności i kwalifikacje zawodowe, pracując w sterylnych warunkach.

Czy zabieg powiększania ust jest bolesny?

W dużej mierze bolesność zabiegu uzależniona jest od indywidualnych cech pacjenta oraz jego progu bólu. Wrażliwość sensoryczna u każdej osoby jest inna, dlatego jeżeli dana osoba wykazuje pewne obawy, warto porozmawiać o nich z wybranym lekarzem medycyny estetycznej, który doradzi i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Standardem w medycynie estetycznej w przypadku zabiegu modelującego lub powiększającego usta jest podawanie preparatu znieczulającego w formie kremu zawierającego w składzie lidokainę. Obecnie współczesne kwasy hialuronowe posiadają lidokainę w składzie, przez co dawka znieczulająca podawana jest podwójnie. U znacznej większości osób jest to wystarczające. Zdarza się, że to nie wystarcza, dlatego można zaproponować tzw. znieczulenie stomatologiczne.

Jaki jest efekt idealny? Dopasowany do Ciebie!

Zadowalający efekt nowego kształtu i wielkości ust powinien być skorelowany z rysami twarzy oraz typem urody danej klientki. Obecnie dąży się do tego, aby kobieta wyglądała pięknie, ale jednocześnie naturalnie. Często zdarza się tak, że przychodzą na konsultacje z chirurgiem kobiety ze zdjęciami celebrytek z oczekiwaniem podobnego efektu. Zdanie pacjentki dla lekarza jest bardzo ważne, jednak nie należy się oszpecać, a znaleźć takie rozwiązanie, które będzie zdroworozsądkowe, nieprzerysowane i jednocześnie zachwycające. Profesjonalny lekarz zawsze omówi wszelkie „za i przeciw”. Zazwyczaj lekarze medycyny estetycznej w momencie kiedy pacjentka bardzo upiera się przy swoim, próbuje wypracować kompromis, proponując pacjentce połowę dawki kwasu hialuronowego, zostawiając kobiecie możliwość podjęcia dalszej decyzji, czy chce wstrzyknąć kolejną dawkę.

W relacji Pacjent-lekarz omówienie celu zabiegowego stanowi połowę sukcesu. Specjalista doradzi i podsunie najlepsze rozwiązanie dla poprawy urody danej osoby. Dość popularnym rodzajem modelowania oraz dającym zadowalające efekty jest podkreślenie czerwieni wargowej, modelowanie ust na kształt serca lub też modelowanie na płasko.

Koszt zabiegu – od czego zależy?

Cena w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej może osiągnąć koszt nawet 1500 zł. Jest to uzależnione od kilku czynników, takich jak rodzaj preparatu, jego ilość, marka kwasu. W specjalistycznych miejscach najczęściej oferuje się sprawdzone i wysokiej jakości preparaty, jak np. Juvederm, Restylane.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Ciekawostką może być fakt, iż kwas hialuronowy posiada zgodną budowę chemiczną z komórkami ludzkiego ciała, przez co jest on dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Sporadycznie wywołuje on podrażnienia lub alergię. Zdarza się czasem, że mogą pojawić się zaczerwienienia skóry lub delikatne obrzęki. Zazwyczaj występują po wypełnianiu zmarszczek lub bruzd. Taka reakcja skórna zanika maksymalnie po trzech dniach. Mimo, iż zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bezpieczny, zawsze należy zaczerpnąć wiedzy lekarza.

Jednym z przeciwwskazań może być ciąża lub karmienie piersią, choroba nowotworowa, choroba autoimmunologiczna. Nie należy wykonywać zabiegu również podczas infekcji i stanów zapalnych, szczególnie skóry. Dyskwalifikuje również opryszczka, trądzik, a także skłonność do blizn przerostowych.

»